12. jun 2023

Plenarno zasedanje Odbora za odpadno vodo v okviru EurEau

V začetku junija sta se predstavnika Zbornice komunalnega gospodarstva udeležila 77. srečanja odbora za odpadno vodo EurEau* v Franciji. Na srečanju je poleg izmenjave mnenj in dobrih praks potekala diskusija ter delavnica članov odbora, kjer so udeleženci sodelovali pri oblikovanju stališč EurEau na amandmaje evropske Direktive o čiščenju odpadne vodi, ki je v fazi prenove.

*EurEau je evropska organizacija nacionalnih združenj vodnih storitev. Zastopajo nacionalne ponudnike storitev pitne in odpadne vode iz 30 držav, tako iz zasebnega kot javnega sektorja. Združujejo vodne strokovnjake z željo po dogovoru skupnih stališčih evropske vodne industrije glede upravljanja kakovosti vode, učinkovitosti virov in dostopa do vode za državljane in podjetja. Člani so v celoti zavezani k neprekinjeni oskrbi s čisto vodo in njenemu varnemu vračanju v vodni krog. Organizacija ozavešča tudi o ogroženosti vodnega okolja. Evropski vodni sektor z neposredno zaposlitvijo približno 476.000 ljudi pomembno prispeva k evropskemu gospodarstvu.