14. jun 2023

Ustanovna seja Upravnega odbora ZKG

V sredo, 7. junija 2023, je na Vranskem potekala ustanovna seja Upravnega odbora Zbornice komunalnega gospodarstva. V obravnavi so bili predlogi za imenovanja na funkcije stalnih delovnih teles ZKG. Člani upravnega odbora so za mandatno obdobje 2023–2027 za direktorja Zbornice komunalnega gospodarstva soglasno potrdili Sebastijana Zupanca.

Predsednik ZKG Janko Širec je predlagal tudi kandidate za predsednike in podpredsednike komisij ZKG (komisij za ekonomiko in pravna vprašanja, oskrbo s pitno vodo, odvajanje in čiščenje odpadne vode, ravnanje z odpadki, urejanje in čiščenje javnih površin, pogrebno dejavnost, dimnikarsko dejavnost, podkomisije za MKČN) za mandatno obdobje 2023–2027, ki so bili soglasno potrjeni.

V zadnjem delu seje je potekala razprava o predlogu Zakona o gospodarskih javnih službah varstva okolja (ZGJSVO).

Sebastijan Zupanc, direktor Zbornice komunalnega gospodarstva; Janko Širec, predsednik Zbornice komunalnega gospodarstva; Iztok Rozman, namestnik direktorja Zbornice komunalnega gospodarstva