1. jun 2023

ZEOS-ov transformer na ploščadi pred GZS

Na pobudo Zbornice elektronske in elektroindustrije je v začetku junija na ploščad Gospodarske zbornice Slovenije zapeljalo vozilo E-TRANSFORMER 2.0 družbe ZEOS, d.o.o.. V predstavitvi vozila smo izvedeli več o zbiranju in recikliranju e-odpadkov v Sloveniji. Razgovor je potekal tudi o problematiki in ukrepih za bolj učinkovito rabo elektronske in električne opreme, daljšega življenjskega cikla, ponovno uporabo materialov kot poti do krožnega gospodarstva in možnosti zmanjševanja e-odpadkov.